Bio

Richard Müller patrí medzi najväčšie osobnosti českej a slovenskej hudobnej scény. Získal osemnásť cien a sedem nominácii v hudobnej ankete Aurel, štyri ceny v ankete Grand Prix rádio, dvanásťkrát umiestnenie medzi najlepšími spevákmi v ankete Slávik, ocenenie  Krištáľové krídlo  a album roka podľa ZAI.

Začínal ako novinár a publicista. Popri štúdiu scenáristiky na VŠMU v Bratislave písal pre  hudobné časopisy Populár a neskôr pre Gramorevue. Prvá nahrávka “Rádio” so skupinou Pavla Daněka zaznamenala veľký úspech, čo Richarda povzbudilo natoľko, že s Martinom Karvašom založil vlastnú skupinu Banket, s ktorou nahral štyri albumy. Debutom Banketu bola v roku 1986 „Bioelektrovízia“. Album bol plný hitov, vrátane nesmrteľnej piesne skladateľa Vaša Patejdla „Po schodoch".

Od roku 1992 presedlal na sólovú kariéru a nahral dokopy 20 albumov, na ktorých spolupracoval s menami ako Jaro Filip, Peter Hapka, Michal Horáček, Milan Lasica, Ivan Tásler, Michal Pavlíček, Peter Uličný či Ondřej Gregor Brzobohatý.    

Okrem hudby ho zaujala aj fotografia. V roku 1996 vydal knihu fotografií Amerika a o štrnásť rokov neskôr Enter.

Jeho posledné projekty – CD „Hlasy“ s vokálnou skupinou Fragile a jubilejný album „55“ si získali uznanie verejnosti aj odbornej kritiky.

Výnimočný talent, osobná charizma, nezabudnuteľný hlas, viac ako milión predaných nosičov v Česku aj na Slovensku a desiatky skvelých koncertov ročne. To všetko urobilo z  textára, skladateľa a speváka žijúcu hudobnú legendu.

Richard Müller má na konte vyše 20 albumov. Jeho najnovším počinom je album, ktorý vydal v roku 2022 Čierna labuť biela vrana. 

Bio

Richard Müller (* 6. september 1961, Hlohovec)  je synom herca Vladislava Müllera a herečky Elišky Müllerovej. Jeho bývalou manželkou je televízna hlásateľka a moderátorka Soňa Müllerová, s ktorou má syna Filipa a dcéru Emu-Lujzu. So súčasnou partnerkou Vandou Wolfovou má syna Markusa.